Jaskinia Wielka Litworowa

Jaskinia Wielka Litworowa

16.04.2016 zostało przeprowadzone wyjście do Jaskini Wielka Litworowa. W wyjściu wzięło udział pięć osób z różnych klubów;
Sławomir Heteniak (ST), Marcin Freindorf i Kaja Fidzińska (KTTJ), Adam Marcinków i Maja Jędresiewicz (SBB).

W trakcie wyjścia w jaskini była również grupa kursowa pod dowództwem Jerzego Ganszera (SBB). Kursanci udali sie w kierunku Magla. Natomiast naszym celem było dotarcie do najwyższego punktu jaskini w Partiach Wielkanocnych, oraz odwiedzenie Studni Flacha. Dojście do Partii Wielkanocnych poprzedzone było wspinaczką progu, dalej było juz tylko przysłowiowe cioranie, zwężenia i zaciski, zakończone symbolicznym poziomem +8. Następnie udaliśmy się w stronę I Piećdziesiątki, żeby po zjeździe i dostaniu sie na trawers, rozpocząć zjazd Studnią Flacha. Zjazd studnia początkowo wiedzie szczeliną, następnie wchodzi w charakterystyczny dzwon.

W trakcie wycofywania się z jaskini, w okolicach studni zlotowej, spotkaliśmy grupę z Speleoklubu Warszawskiego przymierzającą się do ataku parti Bielskich. Całe wyjście przebiegło sprawnie przy bardzo ładnych warunkach jak na tą porę roku, zarówno na powierzchni jak i w jaskini.

Facebook
(0 głosów)