Jaskinia Miętusia - Wielkie Kominy

Karolina Barciszewska Kozioł by Karolina Barciszewska Kozioł
Aktualności
Miał być trawers Czarnej, ale ten plan przekładamy na luty. 

No to co, Mietusia! I znowu w babskim miedzyklubowym składzie ?
Ewka jeszcze nie była w Wielkich Kominach.
 
Spotykamy sie w Kirach na parkingu, gdzie w jednym momencie stają koło siebie trzy auta z trzema speleo naklejkami ? Bielsko-Biała, Zakopane i Kraków. Ten Kraków idzie do Zimnej. 

Pakujemy sprzet i ruszamy. 

Zimnooo - 10, w nocy spadło sporo śniegu, ale mamy dzis szczęście, idziemy jako ostatnia ekipa do dziury, więc droge mamy przetorowaną przez Frytke i krakowski kurs. Śniegu sporooo, miejscami można zapasc sie po kolana! Po 10 dochodzimy do otworu, gdzie spotykamy ekipe Frytki oraz krakowski kurs wraz ze Sławkiem Heteniakiem. Szybkie przebieranie bo naprawde jest zimno i ruraaa! :) Ewka poreczuje, mijamy sale Matki Boskiej, zaglądamy do bardzooo niskiego syfonu Zwolińskich, szybkie sniadanie, przechodzimy Wiszący Syfonik w sposób "jak to zrobić by sie nie zamoczyć" ? Na Kaskadach lin, a lin...? Za Kaskadami chwila przerwy, Ewka zostaje na górze ja szybko zjeżdżam do Kaczanosia, po czym wracam do Ewy i ruszamy dalej. Zjezdzamy do Błotnych Zamków, gdzie zamieniamy krótką pogawędkę z Frytką, a następnie zaczynam poreczowac Wielkie Kominy. W połowie mijamy sie z Krakowskim kursiem, zamieniamy kilka zdań ze Sławkiem, a następnie w delikatnych strugach deszczu zjeżdżamy do zasłonki, schodzimy do syfonu, który ma dziś niesamowicie turkusowe odcienie i jakie odbicia! - piękności! ? Robimy kilka fot i do góry! Wyjście męczące, o ile Wielkie Kominy idą płynnie, to później z dwoma worami leci wiązanka epitetów zarówno z przodu jak i z tyłu, szczególnie w rurze.? 

I powierzchnia! Ku naszemu zdziwieniu na zewnątrz "jest ciepło" i jest krakowski kurs ze Sławkiem. Przebieramy sie szybko, śmiejąc sie z testów covidowo-ciążowych, dostajwmy pochwalę od Sławka za dobrą akcje w duecie babskim i szybkim krokiem schodzimy uciekając przed naciagajacym armagedoniem, powtarzając jaka to była dobra akcja ?
 
Karolina Barciszewska Kozioł ST
Ewa Rutkowska SBB 
(1 Głos)
Wyświetlony 6041 razy