Manewry z Ratownictwa

Aktualności

       W dniach 16-18.02.2018, odbyły się manewry z ratownictwa prowadzone dla ST PTTK przez ratowników TOPR: Romana Kubina i Sebastiana Szadkowskiego.
Manewry rozpoczęły się w piątek na spotkaniu klubowym, od wykładu na temat sprzętu i technik stosowanych w ratownictwie. Na wykładzie mieliśmy również okazje poznać system działania TOPR, oraz sposoby prowadzenia akcji ratunkowych.
       Kolejny dzień był przeznaczony na ćwiczenia praktyczne, które miały miejsce w jaskini Dziura. Zajęcia były prowadzone przy użyciu noszy, które wraz z poszkodowanym wyciągaliśmy, oraz opuszczaliśmy stosując odpowiednie techniki.
Nasze ćwiczenia utrudniały, bądź ubarwiały, ciągłe pyłówki śnieżne które opadały na nas z pobliskich drzew, prosto do wnętrza jaskini.
       Trzeci, ostatni dzień Manewrów, był przeznaczony na przeprowadzenie pozorowanej akcji ratunkowej w jaskini Kasprowa Niżna, czyli transportu noszy z poszkodowanym od miejsca zdarzenia do otworu.
Serdeczne podziękowania pragniemy skierować w stronę Romana Kubina i Sebastiana Szadkowskiego, bez których te zajęcia nie mogły by się odbyć.

Zdjęcia: Loczy

(0 głosów)
Wyświetlony 2183 razy