Manewry z Ratwnictwa; ICRO i TOPR

Aktualności

W dniach 12-14.11.2018 gościliśmy członków Irlandzkiej Organizacji Ratownictwa Jaskiniowego (Irish Cave Rescue Organisation), z którymi dzięki współpracy z TOPR, udało się wspólnie przeprowadzić manewry z ratownictwa, konfrontując jednocześnie metody stosowane przez obie te grupy w trakcie akcji ratunkowej.

Pierwszego dnia, odbył się wykład w siedzibie Dworca Tatrzańskiego, poprowadzony przez Sebastiana Szadkowskiego, na temat technik i przyrządów stosowanych w ratownictwie jaskiniowym. Była również możliwość zwiedzenia siedziby TOPR.
13.11. miało miejsce wyjście do Jaskini Czarnej, gdzie wspólnie był przeprowadzony transport osoby poszkodowanej, z Sali Pod Głazem aż do otworu jaskini.
W akcji oprócz członków ST PTTK i ICRO, wzięło udział 7 ratowników TOPR.
14.11. w składzie ST PTTK i ICRO przeprowadzono wyjście do Jaskini Czarnej, w trakcie którego przetrawersowano jaskinie od pd. do pn otworu. W jaskini panowały dobre warunki, co ułatwiło sprawne przeprowadzenie akcji.

ICRO jest w ścisłej współpracy z Irlandzką organizacją SUI (Speleogical Union of Ireland), która reprezentuje tam interesy speleologów i grotołazów.
W manewrach udział wzięli: Duncan Foster (Prezes ICRO), Terry Casserly, Adam de Eyto, Eoghan Lunch, Artur Łach (szef szkolenia) oraz Stanisław Drapała.
Z Ukrainy: Andrii Pylypiuk (Klub Speleologiczny Atlantyda)
Oraz; Mariusz Miedziński, Sławomir Heteniak i Monika Grzybacz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia, do zobaczenia następnym razem.

Zdjęcia: Mariusz "Loczy" Miedziński

(0 głosów)
Wyświetlony 2916 razy