Ptasia Studnia: Szczelina Strzygi

Aktualności

24.06.2017  odbyło się międzyklubowe wyjście do Jaskini Ptasia Studnia. W skład ekipy wchodzili: Sławomir Heteniak (ST), Marcin Freindorf i Kaja Fidzińska (KKTJ), oraz Adam Marcinków (SBB) i Joanna Zdżalik (AKG)
Piękna tego dnia pogoda sprzyjała nam w uporczywym wynoszeniu wyposażenia jaskiniowego pod otwór upatrzonej przez Nas Ptasiej. Z letniego odurzenia, chłód jaskiniowy obudził nas dopiero po kilku zjazdach, kiedy to z sali Dantego, przez Studnie Flacha dostaliśmy się w okolice Zacisku Klasy Lux. Za zaciskiem, jaskinia miała już mniej obszerny charakter, za to zdecydowanie bardziej urozmaicony. Cioranie, giełganie, przeciskanie, zjazdy w prysznicach i ulewach, ostatecznie doprowadziły całą ekipę do Szczeliny Strzygi, której to chichot dał się słyszeć wśród szumu uderzającej w nas wody w trakcie ostatniego zjazdu.  Dalej czekała nas już tylko droga do góry, gdzie ruszyliśmy ubogaceni o kolejne doświadczenie i kilka litrów wody wsiąkniętej w kombinezony, odparowującej powoli przez wysiłek napierania do otworu.
Pod studnią zlotową napotkaliśmy ekipę z Warszawy, która tego dnia odwiedziła Stare Dno. Piękny zachód słońca jaki dał się nam złapać po wyjściu, dodał dodatkowego uroku całej akcji, żeby chwile później przerodzić się w ciepłą Tatrzańską noc, w której to wracaliśmy powoli w stronę codzienności.

(0 głosów)
Wyświetlony 2030 razy