Słowacja; Jaskinia Michnova i Mangalica

Aktualności

W dniach 17-18.11.2018 odbył się wyjazd do Słowackich jaskiń w rejonie Tisovca.
Wyjazd został zorganizowany przez ST PTTK i odbył się we współpracy z zaprzyjaźnionym Speleoklubem Tisovec.
Dodatkowo w wyjeździe wzięła udział dziewięcioosobowa grupa przewodników z PTTK dowodzona przez Marka Nodzyńskiego, wraz z którą udało nam się odwiedzić jaskinie Michnovą.
Jaskinia ta ma charakter pionowy i jest w całości wyposażona w metalowe drabiny, dzięki czemu dostaliśmy się do dna jaskini położonego na poziomie -74,5m.

Tego samego dnia, ale już w mniejszym składzie, odbyło się wyjście do jaskini Mangalica, gdzie przeprowadzono dokumentacje fotograficzną jaskini. Udało nam się również odwiedzić najniżej położone miejsce w jaskini gdzie obecnie prowadzone są prace eksploracyjne.
Następnego dnia, zostaliśmy zaproszeni do jaskini Svatopluka Kamena, w której pomagaliśmy w pracach przekopowych, prowadzonych w najdalszych dostępnych partiach.
Skorzystaliśmy również z zaproszenia do jaskini Hradowej, w której mogliśmy zobaczyć postępy w prowadzonej tam od wielu lat eksploracji.

Serdecznie podziękowania pragniemy skierować w stronę Speleoklubu Tisovec, dzięki któremu udało się zorganizować wyjazd, oraz za możliwość skorzystania z ich chatki speleo.
W wyjeździe wzięli udział: Mariusz Miedziński, Hanna Woźniak, Sławomir Heteniak, Jarosław Kolasa, Mateusz Latoń.

Zdjęcia: Mariusz "Loczy" Miedziński, Sławomir Heteniak

(0 głosów)
Wyświetlony 3681 razy