Zajęcia kursowe dol. Lejowa

Sławomir Heteniak by Sławomir Heteniak
Aktualności

Ku niemej uciesze, ongiś naruszonej przez niszczejące zawieje dol. Lejowej, u jej wylotu na Miedzyścianach, odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne z dziedziny Taternictwa Jaskiniowego, grupy kursowej Speleoklubu Tatrzańskiego przy PTTK Zakopane. I tak, nowi adepci tejże dyscypliny, pod czujnym i niezmordowanym okiem Instruktorów: Zbigniewa Tabaczyńskiego i Wojciecha Styrczuli, nabywali nowych umiejętności z dziedziny SRT (single rope technique) które, może już w niedalekiej przyszłości, pomogą im w pokonywaniu trudności jaskiniowych.

Jednakże jak każdy kunszt, tak i ten, winien być kształtowany w sposób rozważny, łagodny, tudzież głaskany, tak aby świeża wiedza mogła się spokojnie usadowić i ostudzona praktyką, mogła z nami bezpiecznie i bezkonfliktowo współpracować.

Zatem po kolei. Najpierw trochę wykładu, tak aby zatuszować wszelkie niedociągnięcia w wiedzy. Następnie praktyka, ale z zachowaniem wszelkich form bezpieczeństwa i przyjemności obcowania z naturą. Następnie, długo oczekiwane zetknięcie ze skałą.

Zatem trzymamy kciuki i do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

opis:  Sławomir Heteniak
foto:  Wojciech Styrczula

(0 głosów)
Wyświetlony 15502 razy